#1 2008-01-02 21:26:53

Tajemnicza Nieznajoma

Pisarz

4303936
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2007-10-10
Posty: 169
Punktów :   
WWW

Oryginalność.

Wkurza mnie to, iż ludzie kradną pomysły innych. Nie mają pojęcia o czym pisać opowiadanie. Zakładają więc opowiadanie o np. Tokio Hotel. Nie ważne, że ich nie lubią. Dla nich najważniejsze jest to, że są oni modni. Teraz kolejny etap. Pomysł na szablon. Po co mają się męczyć, gdy mogą przerobić szablon kogoś innego. Dodadzą napis i adres swojego bloga. Kilka minut i gotowe. Teraz bohaterowie. Nie szukają zdjęć, tylko biorą obrazki z pierwszego bloga, który wpadnie im w ręce. Opis bohaterów ? Co za problem. Wystarczy przecież napisać: ,,Ładna, słodka, zniewalająca, ma spore wzięcie u chłopaków, zgrabna...''. I już koniec. Przecież główna bohaterka ma być cudowna. Kolejny etap. Statystyka ? Wystarczy wkleić kilka avków. Ooo i już jest 100 komentarzy. Co za problem ? No to teraz treść. Główkowanie ? W żadnym wypadku. Wystarczy ukraść komuś pomysł i gotowe. A jak się dowie, to przecież można powiedzieć, iż to oskarżyciel ukradł. Co za problem ? Łatwe, proste i przyjemne.-----
Na Onecie jest niestety już pełno takich blogowiczów. A przecież to jest okropne !
Ktoś się męczy, a oni co ! Dodatkowo okłamują czytelników, iż to oni wymyślili. No bo to przecież nie problem.
Ale gdzie tu oryginalność ? Gdzie tu moralność ?


Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje...

Offline

 

#2 2008-01-05 14:24:27

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Oryginalność.

Zgadzam się... chociaż <chyba> jeszcze nie trafiłam na takiego bloga... Chociaż wkurza mnie to wklejanie avków i "kto wklei mój avek na bloga dostanie ileś tam komentarzy"... to już jest nieźle wnerwiające. Ludzie chyba myślą, że najważniejsze są komentarze, ale jak dla mnie to nic tak nie uszczęśliwi autora opowiadania jak komentarze na temat!!! Wiem po sobie
egh... szkoda gadać.
A niektórzy to się w ogóle z szablonem nie męczą. Wezmą jakiś z onetu i zadowoleni, po co w ogóle go zmieniać?
Jak dla mnie wszystko musi być moje, bo inaczej mi się nie podoba. Nawet szablon muszę zrobić po swojemu, bo wszystkie z onetu mi się nie podobają i uważam, że są do bani... Chociaż, nawet mi się ich przeglądać nie chcę.


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#3 2008-01-06 15:56:01

Tajemnicza Nieznajoma

Pisarz

4303936
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2007-10-10
Posty: 169
Punktów :   
WWW

Re: Oryginalność.

Ja tak samo. Niestety trafiłam już na takie blogi. I to jest naprawdę żałosne. Ktoś się męczy, a tu co ? Pfff.
Szablony z Onetu mi się nie podobają. Każdemu coś brakuje. Sama muszę zrobić szablon na swojego bloga i już ! Inaczej jest do bani...


Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje...

Offline

 

#4 2008-01-07 23:10:42

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Oryginalność.

Hehe ja też! W każdym mi coś brakuję, coś mi się nie podoba, a na końcu i tak stawiam na minimalizm. Tzn. blog jest zazwyczaj biały, albo czarny, napisy odwrotnie, wszystko praktycznie jedną czcionką, góra dwoma, rozmiary też zazwyczaj takie same, a przynajmniej podobne. I tak skromnie na blogu, ale za to ładnie. Podoba mi się minimalizm

Ale wracając do tematu, to uwierz mi, że niektórym zależy tylko na komentarzach i dlatego kopiują cudze opowiadania. Egh... żdś [ostatnio nadużywam tego zwrotu]. Alę musze powiedzieć, że dla mnie tak naprawdę nie liczą się komentarze [chociaż czasami wygląda inaczej]. Wolałabym mieć 5 komentarzy dotyczących notki lub opowiadania niż 50 spamów! Mówię to szczerzę! Bo mi nie daję radości statystyka [no chociaż uśmiech na twarzy wywołać umie], tylko te komentarze, w których czytam, że moje opowiadanie się komuś podoba, albo opinia odcinka. Nawet te negatywne mi się podobają
Szkoda, że nie wszyscy potrafią to zrozumieć.


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#5 2008-01-09 19:42:12

Tajemnicza Nieznajoma

Pisarz

4303936
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2007-10-10
Posty: 169
Punktów :   
WWW

Re: Oryginalność.

Ja też uwielbiam minimalizm. Uważam, że jak jest za dużo, to brzydko wygląda. Na blogu najczęściej panują dwa kolory. I to mi się podoba. Na stronie głównej są max. 2 zdjęcia i już. Linki są schowane, pozostali bohaterowie również.
Co do komentarzy. Ja też wolę opinię o odcinkach, niż Spamy. Bo one dają radość, a tam te tylko śmieci...


Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje...

Offline

 

#6 2008-01-10 12:52:59

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Oryginalność.

Dlatego blogować przestałam.
Pamiętam jak kiedyś moje opowiadanie o Tokio Hotel jakaś dziewczyna skopiowała i pisała, że to jej. Nawet nie pofatygowała się, żeby zmienić imię głównej bohaterki. Więc napisałam jej, że mi jej żal, a blog, na którym ja pisałam opowiadanie (które nawiasem mówiąc było już skończone) usunęłam. I nie ma problemu.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#7 2008-01-10 14:23:12

Tajemnicza Nieznajoma

Pisarz

4303936
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2007-10-10
Posty: 169
Punktów :   
WWW

Re: Oryginalność.

Ja bym pewnie nie puściła tego płazem. Napisałabym do Onetu (piszę blogi tylko tam ) skargę. A oni by już nią zajęli. bo to kradzież i nic więcej.


Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje...

Offline

 

#8 2008-01-10 15:28:23

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Oryginalność.

Właśnie! Nikt nie będzie mnie bezkarnie okradał! Onet by sprawę załatwił, a ja bym miała spokój [chyba].

A wracając od minimalizmu, to po prostu nie ma bałaganu i wszystko widać... zazwyczaj. Bo wiem, że są ludzie, którzy nawet w minimalizmie potrafią narobić bałaganu. Szkoda...


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#9 2008-01-10 16:23:59

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Oryginalność.

Niby tak, ale dziewczyna zaraz to usunęła, a ja nie mam zapędów sadystycznych względem jedenastolatek z urazami mózgowymi.

Tak poza tym, to nie było coś, co można by uznać za literackie arcydzieło...


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#10 2008-01-11 10:43:02

Tajemnicza Nieznajoma

Pisarz

4303936
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2007-10-10
Posty: 169
Punktów :   
WWW

Re: Oryginalność.

Mimo wszystko. To było Twoje i już ! Nikt nie miał prawa Ci tego zabierać !

Minimalizm to coś co kocham. Wszystko wtedy jest przejrzyste i nie ma bałaganu.


Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje...

Offline

 

#11 2008-01-11 12:21:15

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Oryginalność.

Uwierz mi, to 'coś' co napisałam było poniżej jakiejkolwiek krytyki. Zresztą możesz to znaleźć w 'Trudnych początkach'.

A co do minimalizmu... Lubię, ale czasem odrobina eklektyzmu się przydaje. Mi, jako strasznej bałaganiarze, łatwo odnaleźć się w chaosie. Ale nie mówię tu bynajmniej o różowościach, błyskach i światełkach ;p POprostu dużo nie zawsze znaczy źle.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#12 2008-01-11 13:11:19

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Oryginalność.

Może i dużo nie znaczy źle, może i tym umiesz się w tym wszystkim połapać [bo ja też], ale prowadzą bloga, musisz też się liczyć z osobami, które na tego bloga wchodzić będę. Niby robisz coś dla siebie, ale marząc o komentarzach i to zwłaszcza tych dobrych, nie chodzi mi tu o spamy, musisz mieć porządek, aby inni też się mogli połapać.

A co do tej kradzieży to może i to nie było arcydzieło, jednak kradzież to kradzież i każde złodzieja karać trzeba! Nie ważne czy ukradł portfel z 50zł, czy naszyjnik za 50 tysięcy. Każdy złodziej musi zostać ukarany!


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#13 2008-01-11 13:51:52

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Oryginalność.

Miałam 12 lat i nawet schlebiało mi to, że ktoś chciał mnie naśladować. Bo to wynikało by z tego, że podoba mu się to co robię. gdyby ktoś ukradł to co piszę teraz, prawdopodobnie postąpiłabym inaczej, ale tamto były tylko dziecięce wypociny, a dziewczyna, która kopiowała może nawet nie zdawała sobie sprawy, że to co zrobiła podpada pod paragraf.

Odnośnie eklektycznego stylu szablonu... Jeśli ktoś to lubi nikt nie zabroni mu zrobić szablonu w taki sposób. Osoby wchodzące na bloga nie robią tego pod przymusem, mogą wyjść. A jeśli szablon jest zrobiony chaotycznie, ale z pomysłem i smakiem, to nie będzie miał się do czego przeczepić, bo to kwestia gustu.
I tyle w tym temacie.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#14 2008-01-11 13:53:54

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Oryginalność.

Może i tak, ale jeżeli każdy będzie wchodził i wychodził, to blog zbyt długo nie przetrwa.


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#15 2008-01-11 14:02:16

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Oryginalność.

Gusta są różne - to co dla jednych chaotyczne dla innych uporządkowane.
Zauważ, że nie każdy popularny blog jest dobry. I odwrotnie - nie każdy dobry blog jest popularny.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.teamofshadow.pun.pl www.straznicyasgaardu.pun.pl www.polskiziomserwer.pun.pl www.czarni-rycerze.pun.pl www.wesele.pun.pl