#16 2008-12-07 20:52:21

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

Dla mnie to jest patriotyzm... z resztą nie tylko dla mnie.

Mam pytania... wybucha lll wojna światowa, jak to zwykle bywa Niemcy napadają na Polskę, bo w końcu mają tu najbliżej i dobrze wiem, że nas nie lubią, poza tym zapewne uważają, że nas pokonają, bo jesteśmy słabsi. Co robisz? Walczysz w obronie ojczyzny na wszelkie możliwe Ci sposoby? Czy może chodzisz po ulicach i głosisz ideę, że wszyscy ludzie są równi i w żadnych wypadku nie możemy walczyć z Niemcami, ponieważ skąd mamy mieć pewność, że on chce z nami walczyć, może ma tylko takie rozkazy, a wolałby siedzieć przy kominku?


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#17 2008-12-10 17:28:53

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

Obrona to inna sprawa. Gdyby napadł na mnie Polak broniłabym się tak samo, jakby zrobił to Niemiec.

A obecnie żadnej wojny nie ma. I to właśnie przez ludzi podobnych tobie wybuchają wojny. Bo nie potrafią zrozumieć, że każdy człowiek jest taki sam. To, że mówi w innym języku, w innym kraju się urodził, inne tradycje są mu bliskie nie czyni go gorszym.

Robisz to samo co Hitler, tylko w drugą stronę. Gdybyś miała takie możliwości jak on śmiało mogłabyś go zastąpić. Tylko głosiłabyś teorię, że to Polacy są rasą panów.

Patriotyzm to nie to samo co nacjonalizm. Do patriotów nic nie mam. Oni kochają swoją ojczyznę, szanują, są dla niej nawet gotowi umrzeć. Ale nie dyskryminują innych za to, że są innej narodowości. A nacjonaliści dokładnie to robią.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#18 2008-12-10 21:58:57

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

Mówisz, że obrona to inna sprawa. A ile razy teraz Niemcy napadają na Polskę? Może już nie w sensie fizycznym, ale psychicznym! Ich głupie teorie, które wypisują w gazetach, reklama meczu Polska - Niemcy na Euro? Mówisz, że mam ich lubić, ale to jest tak samo jak z paczką przyjaciół w klasie, która uwzięła się na kogoś. Ten ktoś nie będzie ich lubił i za pewne, gdybyś to Ty była tym kimś też byś ich nie lubiła! Jednak nie miałabyś pewności, że w tej grupie ludzi nie ma osoby, która nie chcę Cię obrażać, a po prostu boi się odezwać i przeciwstawić się im!
Niemiec, który śmieje się z tych durnych i obraźliwych gazetowych tekstów na temat Polski, Niemiec, który nie ma nic przeciwko tym tekstom, a nawet gdy ma, boi się o tym mówić głośno jest tak samo złym Niemcem, jak ten który to napisał!
Gdy idziesz ulicą i widzisz, że ktoś bije słabszego, gdy mijasz tę sytuację obojętnie, wcale nie jesteś lepsza od tego, który używa przemocy! Jesteś tak samo zła jak on! Człowiek, który nie przeciwstawia się złu, jest tak samo zły! A nawet bardziej!!!

Nie lubię Niemców, ale nie uderzę ich bez powodu.
Nie lubię Niemców, ale nie będę rozpisywać na ich temat nieprawdziwych wiadomości, nie będę przekazywać plotek tylko z tego powodu, że ich nie lubię!
Nie lubię ich, ale póki nie mam powodu, nic im nie zrobię!

Oni nas obrażają jakimiś zmyślonymi głupotami, ale nie mszczę się tym samym! Nie bawię się w á la "fakt", który wymyśla jakieś plotki.


Dla mnie to jest patriotyzm.


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#19 2008-12-11 11:22:25

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

Nie może tak być, aby osobiste okrucieństwa konkretnych przywódców lub polityczne zbrodnie reżimów uznawane były za winę narodu [...] i jego państwa lub tłumaczone były jego rzekomo chorą psychiką.

Tak powiedział kiedyś Sołżenicyn. Ja się z nim zgadam, ty nie.
Zakończmy lepiej tą bezsensowną dyskusję.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#20 2008-12-31 23:41:25

Nati

Młody pisarz

Zarejestrowany: 2008-02-28
Posty: 55
Punktów :   

Re: Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

Nie wiem, czy dobrze zauważyłam, ale panna Chelsea uważa, że nie możemy obrażać Niemców, bo jeżeli tak robimy, to nie różnimy się niczym od Hitlera, tyle że robimy to w drugą stronę. Natomiast gdy Niemcy obrażają nas mówiąc, że jesteśmy złodziejami, pijakami lub nie wiadomo czym jeszcze to jest dobrze i oni tak mogą, bo mają rację. My natomiast musimy tego po prostu wysłuchać i nie mamy prawa powiedzieć na nich ani jednego złego słowa.

Offline

 

#21 2009-01-03 16:46:07

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

Nie dobrze zauważyłaś.

Ani my nie mamy prawa obrażać Niemców, ani oni nas.
Ale głupie tłumaczenie z cyklu: 'Obrażam ich, bo oni też to robią!' godne jest przedszkolaka, a nie człowieka stosunkowo dojrzałego. Takie czcze gadanie prowadzi tylko do pogłębiania nienawiści między narodami i pokazuje, jacy ludzie są ograniczeni. Słowa Sołżenicyna, które zacytowałam w pełni oddają moje stanowisko.

Nigdzie nie napisałam, że Niemcy mogą nam bezkarnie ubliżać. Usiłuję tylko pokazać, że wszyscy ludzie są RÓWNI. Co niestety dla niektórych nie jest tak oczywiste, bo wśród tych równych Polacy są równiejsi. Wszyscy nas krzywdzą, a my jesteśmy narodem wybranym bez skazy, który cierpi niepomiernie i broni się przed atakami innych samemu będąc zawsze niewinną ofiarą.

Teraz rozumiesz?
Czy nadal twierdzisz, że jestem niesprawiedliwa?


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#22 2009-01-04 14:29:42

Nati

Młody pisarz

Zarejestrowany: 2008-02-28
Posty: 55
Punktów :   

Re: Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

A jak Ci powiem, że Polska nie jest lubiana na świecie? I właściwie nie wiadomo za co obcokrajowcy nas nie lubią? Polska pcha się wszędzie gdy tylko może, żeby innym pomóc, a w nagrodę mamy tylko nienawiść i pogardę. Najlepszym dowodem jest Eurowizja, gdzie mimo dobrej piosenki Polska od lat nic nie może wygrać. I czasami nawet zgadzałam się z takim wyborem, gdy rzeczywiście nic szczególnego nasi nie pokazywali. Ale w momencie, gdy przez podaniem wyniku można śmiało powiedzieć jaki kraj jakiemu przyzna 12 punktów i tak naprawdę w ogóle się nie pomylimy, to już jest lekka przesada. Ale nie o Eurowizji tu miało być.

Niemcy - naród, który (bądźmy szczerzy) na każdym kroku podkreśla swoją wyższość nad Polakami. Przykłady podała Kasia wcześniej. Poza tym:
http://pl.youtube.com/watch?v=QMG8Vj3pGd8 piękna reklama...
http://pl.youtube.com/watch?v=V6RCPFJfTTs
http://pl.youtube.com/watch?v=XNOUsagm-g0

Czy Ty naprawdę nie widzisz jak oni NAS traktują? Dla Ciebie to, że nas obrażają to nic?

Nie masz w sobie za grosz polskiego ducha i polskiej dumy! Skoro Ciebie można obrażać i nic sobie z tego nie robisz... Mecze z Niemcami w Polsce zawsze będą traktowane specjalnie! Te dwa narody już tak mają, że jest pomiędzy nami konflikt. Oni nie lubią nas, my ich!

Mówisz, że trzeba zapomnieć o przeszłości. Okey, pamiętajmy o teraźniejszości - Niemcy i tak nas obrażają, więc co za różnica czy będę powoływać się na rozbiory czy na reklamy w niemieckiej telewizji. To i tak prowadzi do tego, że Niemców nie lubię!

Skąd jesteś? Może u Ciebie w okolicy nikt nie pamięta jak to miło z Niemcami było... Historia najbardziej boli tych, którzy mają z nią najlepszy kontakt. Historię mam na co dzień. O Niemcach pamiętam zawsze... Dzisiaj u mnie rekonstrukcja odzyskania niepodległości. I Niemcy biegają po ulicach I Ci młodzi ludzie, którzy biorą w tym udział pamiętają, co Niemcy robili naszym przodkom, naszym dziadkom. Czy ludziom szwabów? U mnie w okolicy chyba nikt

Offline

 

#23 2009-01-05 22:09:13

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

Skoro uważacie, że obrażanie się na zmianę ma sens, to proszę bardzo.
Dla mnie nie ma.

A co do kontaktu z historią...
Babcia mojej koleżanki ukrywała Żyda w piwnicy.
Mój dziadek był w obozie.
A moją babcię zesłali.
Także nie martw się o moje uświadomienie.
Ja po prostu wiem i rozumiem, że obecnie ludzie nie są odpowiedzialni za czyny przodków.

Oscar Wilde nie bez kozery powiedział, że: 'patriotyzm jest cnotą ziejących nienawiścią'.

A to nielubienie Polski znikąd się nie wzięło...


I jeszcze o Eurowizji... Wybacz, ale nie orientuje się. Jak dla mnie cały ten konkurs to jedna wielka farsa.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#24 2009-01-10 22:59:03

Nati

Młody pisarz

Zarejestrowany: 2008-02-28
Posty: 55
Punktów :   

Re: Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

Niemcy nie lubią nas od zawsze...
Tak samo my ich...

Uwierz, że to nie jest tak, że nagle od drugiej czy pierwszej wojny światowej Polska i Niemcy zaczęli się nienawidzić.
My już się za czasów Mieszka nie lubiliśmy. A nawet jeszcze wcześniej!
Można powiedzieć, że w naszych naturach leży to nielubienie się.

Nie masz nic do Niemców? Może nie jesteś 100% Polką

Offline

 

#25 2009-01-10 23:11:52

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

"Nikt nas nie lubi, większość nienawidzi
Boją się wszyscy, w szczególności Żydzi
Polak Cię okradnie, Polak Cię dopadnie..."

Póki takie rzeczy mówi Polak wszystko jest w porządku, bo mówi o sobie.
Kiedy takie rzeczy zaczyna mówić obcokrajowiec, przestaje go lubić, bo nikt nie będzie obrażał mojego narodu i mnie.

Niemcy często obrażają Polaków. Wiem, że nie wszyscy, ale robi to zapewne większość.

A jeżeli takie reklamy są puszczane w telewizji i nikt na to nie reaguje to w tym momencie sam na to przyzwala, sam podpisuje się przed czymś takim!
Pamiętaj, że jeżeli nie będziesz sprzeciwiać się złemu zachowaniu, będziesz tak jakby w tym uczestniczyć. Więc jeżeli Niemiec nie sprzeciwia się obrażaniu Polaków to tak jakby również nas obraża!


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#26 2009-01-12 12:58:19

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

Moim zdaniem jesteście ograniczone, zaślepione głupią nienawiścią.

Jeszcze to tłumaczenie: 'bo tak jest, że się nie lubimy'.
Dużo rzeczy jest, 'bo tak jest', a one wcale nie są dobre.
Dzieci w Afryce głodują, bo tak jest.
Zwierzęta są zabijane w bestialski sposób, bo tak jest.
Klimat się ociepla, bo tak jest.

Tylko, że wcale tak być nie musi. Ale to chyba do was nie dociera. Wolicie upajać się swoją krzywdą i podkreślać ją na każdym kroku. Tak, jakby inne narody nie cierpiały. Polska - niewinna ofiara, Niemcy - sprawcy całego zła na świecie. Prosty schemat, innego nie potraficie przyjąć do wiadomości.

Nie twierdzę, że Polacy nigdy nie byli pokrzywdzeni. Jak każdy naród mieli gorsze i lepsze czasy. Są jednak tacy, którzy cierpieli nie mniej od nas. Przykład? Rosjanie. Oni byli ofiarami Stalina, SWOJEGO przywódcy. Japończycy - na ich kraj zrzucono dwie bomby atomowe. Żydzi - od zarania dziejów zewsząd ich przepędzano i tępiono. A wy tego nie widzicie.

Mam ojca nacjonalistę, babcię rasistkę, skini gonili mnie po osiedlach z zamiarem złamania mi kilku kończyn, a jedna trzecia mojej klasy to antysemici. A mimo to potrafię rozumować szerzej. Być ponad obiegowymi opiniami i stereotypami. To nie takie trudne.

Ale najłatwiej jest twierdzić, że to wszystko wina innych.
My się tylko bronimy, a ręce mamy nieskalane niczyją krwią.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#27 2009-01-12 17:40:14

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

Dzieci w Afryce głodują, bo niektórzy są tak bardzo zapatrzeni w siebie, że nie widzą problemu. A nawet jeśli widzą, to im się pomóc nie chce.
Zwierzęta są zabijane w brutalny sposób z tego samego powodu, co dzieci głodują w Afryce. Bo nikt nie widzi problemu lub nie chce mu się pomóc.
Klimat się ociepla, bo sami do tego doprowadziliśmy.

Polacy nienawidzą się z Niemcami od tak dawna, że nawet najstarsi norwescy górale tego nie pamiętają. To jest tak samo jak z Kargulem i Pawlakiem - my się po prostu nie lubimy!!! I zapewne niewiele ludzi tak naprawdę wie skąd się to wzięło.

Wiem, że Polska nie jest jedynym narodem na świecie, które swoje musiał wycierpień.
Niemcy też kiedyś, dawno temu, swoje cierpieli. Jak ich Czczibor do bagna wpędził (właściwie idioci sami tam wbiegli).
Rosjanie ofiarami Stalina? Polacy ofiarami polskiego rządu! Oni już się Stalina pozbyli, a my naszych "wielkich przywódców" cały czas nie możemy! A nawet gdy Ci odejdą, za pewne przyjdą inni, którzy będą robić to samo!
Japończycy to jeden z najbardziej rozwiniętych narodów na świecie! Jak już jest jakaś nowinka techniczna, to za pewne z Japonii przywędrowała. Czasami są wyjątki.

Opuścić stereotypy? Gdy z każdej strony atakują Cię psychologiczną bombą atomową? Bo za coś takiego uważam ich teksty i durne reklamy o Polakach. To już nie są stereotypy - to życie codzienne.
Dlaczego nie zauważasz jak Niemcy nas obrażają?
Jak ktoś będzie mówił, że jesteś głupim złodziejem, gdzie się pojawisz to wszystko niszczysz, wstrętna chuliganka, którą najlepiej zamknąć w więzieniu to będziesz kochać ową osobę? Ja nie!


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#28 2009-01-14 22:03:37

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

Rosjanie ofiarami Stalina? Polacy ofiarami polskiego rządu! Oni już się Stalina pozbyli, a my naszych "wielkich przywódców" cały czas nie możemy! A nawet gdy Ci odejdą, za pewne przyjdą inni, którzy będą robić to samo!

Robert Conquest dokonał próby szacunku ofiar wielkiego terroru wyłącznie za lata 1937-1938. Zestawienie przedstawione w monografii "Wielki Terror" przedstawia się następująco:
    * Aresztowani w latach 1937-1938 – od 7 mln do 8 mln ludzi;
    * Rozstrzelani przez trójki NKWD) – 1 mln do 1,5 mln ludzi (szacunek raczej zaniżony);
    * Zmarli i rozstrzelani w obozach koncentracyjnych – ok. 2 mln ludzi;
    * Więźniowie więzień i obozów koncentracyjnych, stan na koniec 1938 (przyjmując 5 mln łagierników pod koniec 1936) – ok. 8 milionów ludzi. Tzw. skazani na 10 lat bez prawa korespondencji byli w rzeczywistości natychmiast rozstrzeliwani.  (dane z Wikipedii)
Razem niespełna dwadzieścia milionów ludzi - ofiar stalinizmu. Żaden polski rząd nie był tak okrutny, nie ma nawet porównania. A co do pozbycia się przywódców... Oglądasz wiadomości? Pseudodemokracja i Putin - były agent KGB. Wydaje mi się, że oni się ich nie pozbyli. A my swoich możemy w każdych wyborach, które u nas są WOLNE, mimo wszystko.

Japonia? Rozwój technologii nie zmienia faktu, że Amerykanie spuścili na nich dwie bomby atomowe.


Mówiłam już, że dla mnie odszczekiwanie to głupota. Swoją dumę mam, tylko u mnie objawia się w ten sposób, że nie daję się obrazić byle słowem. Bo znam swoją wartość i takie farmazony spływają po mnie jak po kaczce. Jest takie przysłowie, że 'tłumaczy się winny'. A więc może te nasze rekcje to odbicie jakichś narodowych kompleksów? Nie wiem.
A nawet jeśli przyjmiemy, że jako Polacy jesteśmy 'lepsi od Niemców', to czyż głupszym się nie ustępuje?...


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#29 2009-01-14 22:41:57

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

Pragnę przypomnieć, że Polacy też są ofiarami komunizmu, stalinizmu i wszelkiego innego -izmu.

Gdyby nie to, że musieliśmy walczyć z komunizmem, możliwe, że teraz zarabialibyśmy tyle, co w Europie! Gdy my męczyliśmy się, żeby jakoś wyjść na plus, na zachodzie spokojnie się rozwijali!
Prawda jest taka, że gdy w Rosji było źle - odbijało się to na Polsce. Gdy w Niemczech było źle - odbijało się to na Polsce. Była wojna w Gruzji, cała Europa wygłaszała swoje racje, ale tylko Polsce Rosja zagroziła wojną. W Polsce i w Czechach mają być tarcze antyrakietowe, ale to Polsce Rosja zagroziła wojną. Tyle razy nam grozili, że zaczynam uważać, że już nie mogą się doczekać, kiedy w końcu będą mogli zaatakować! A czy wtedy nam ktoś pomoże? NATO, ONZ? Zapewne tak samo jak Francja i Anglia podczas drugiej wojny światowej!

Co czujesz, gdy słyszysz słowo "Polska"? Albo "Bogurodzicę"? Lub inną pieśń patriotyczną?
Naprawdę nie boli Cię, gdy słyszysz, że ktoś obraża Polskę i Polaków?
Bo mnie to bardzo boli! Nawet bardziej niż jak ktoś obraża bezpośrednio mnie!
O mnie mogą sobie mówić, co chcą, ale nie o tym, co kocham!
Kocham Polskę z całego serca i gdy słyszę jakieś negatywne słowa pod jej adresem, czuje się jakby ktoś wbijał mi nóż w serce!!!
Gdyby jakiś Niemiec albo inny Rusek przyszedł i powiedział, że jestem głupia, powiedziałabym, że zapewne ma rację! Ale jeżeli powiedziałby to samo o Polsce, poczułabym wyjątkową ochotę, żeby uderzyć!
Możesz mieć mnie za rasistę, nacjonalistę i faszystę, ale dla mnie to jest czysty patriotyzm!!!
Chronić swojego narodu za wszelką cenę!!! Bez względu na własne zdrowie i życie!!!


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#30 2009-01-19 19:47:52

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

Dla ciebie to cnota, dla mnie tępe obrażanie się nawzajem.
Prosty wniosek.

Powiem tak... Nie czuję większego przywiązania do swojej narodowości. Dla mnie to tylko formalność. Ogólnie rzecz biorąc instytucja państwa to dla mnie wymysł, który przynosi więcej szkód niż pożytku. Gdybyś urodziła się dwieście kilometrów na zachód byłabyś Niemką. I co z tego? Wpis w akcie urodzenia zmieniłby cię jako człowieka? Byłabyś przez to lepsza lub gorsza?

Na ludzkość patrzę ponad podziałami narodowościowymi. Na siebie również. Gdyby ktoś zaatakował mnie, moich bliskich, naruszył moją strefę, kazał mi się wyrzec moich poglądów - broniłabym. Ale wojna, dajmy na to na Pomorzu. Niby Polska. Jeśli bym wtedy protestowała, to przeciw krzywdzie ludności cywilnej, której żadne konflikty polityczne nie obchodzą.

Polityka, granice i państwa -wybacz, ale dla mnie to bagno, idealne wytłumaczenie dla zabijania i wywyższania się.

Nie czuję się obywatelką Polski. Czuję się obywatelką świata.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wesele.pun.pl www.polskiziomserwer.pun.pl www.czarni-rycerze.pun.pl www.teamofshadow.pun.pl www.strzelnicabydgoszcz.pun.pl