#1 2008-11-16 19:18:40

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

Wiem, że jesteś nacjonalistką. Ale jakie dokładnie masz poglądy polityczne? Bo mi nacjonalizm nieodłącznie kojarzy się z faszyzmem, żeby nie powiedzieć nazizmem, ale ciekawa jestem jakie masz poglądy na kwestie polityczne, społeczne, gospodarcze, na władzę etc.

Mi najbliżej do anarchokomunizmu, nie ukrywam. To co wymyślił Krapotkin bardzo do mnie przemawia, ale jedynym problemem jest ludzka mentalność, wrodzony egoizm i zawiść, które komunizm ogólnie czynią nierealnym. Ale wierzę, że gdyby pokazać ludziom co mogą zyskać żyjąc w ten sposób (mam na myśli niewielkie komuny, w które mieliby zorganizować się ludzie po zniesieniu pastwa jako instytucji) to większość z nich by się do tego przekonała. Bo obecnie komunizm wszystkim kojarzy się ze Stalinem i ZSRR, a to nie do koca tak wygląda.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#2 2008-11-17 17:53:48

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

Ogólnie to ja polityki nienawidzę!!! Nudzi mnie to strasznie... Osobiście uważam, że wszyscy ludzie są równi, a dokładniej to człowieka poznaje się nie po tym kim jest i co ma, ale po tym czym dzieli się z innymi. O polityce nie chcę rozmawiać, bo się na tym nie znam
Co do mojego nacjonalizmu Bo ja tak bardzo kocham Polskę, że jest dla mnie najważniejsza, nigdy się jej nie wyrzeknę i zawsze będę trzymała stronę swoich! Wcale nie uważam, że Polacy to najlepszy naród na świecie itp To tak samo jak z rodzicami - nie mogę powiedzieć, że moi rodzice są lepsi od Twoich, ponieważ Twoich nie znam, ale za to śmiało mogę powiedzieć, że swoich kocham najbardziej i żaden inny rodzic mi ich nie zastąpi! Tak samo z Polską - kocham ją najbardziej! I Polska, i Polacy są dla mnie najważniejsi!


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#3 2008-11-17 20:09:59

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

Osobiście uważam, że wszyscy ludzie są równi, a dokładniej to człowieka poznaje się nie po tym kim jest i co ma, ale po tym czym dzieli się z innymi.

Polacy są dla mnie najważniejsi!

Wkradła się mała demagogia?


Teraz o Polakach mówisz tak, że jestem to nawet w stanie znieść


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#4 2008-11-18 17:54:31

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

Bo dla mnie osobiście Polacy są najważniejsi! Ale nie mówię, że ogólnie rzecz biorąc jesteśmy najważniejsi. Porównując do wcześniejszego przykładu - moi rodzice są dla mnie najważniejsi, ale ogólnie rzecz biorąc nie są oni najważniejszymi ludźmi na świecie


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#5 2008-11-18 21:24:51

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

Rozumiem o co ci chodzi.

Ale mówienie, że dla ciebie każdy człowiek jest równy i powinien być rozliczany ze swoich czynów, a chwilę potem mówienie, że najbardziej ceni się Polaków rodzi wniosek, że Polacy są najrówniejsi z równych. Abstrahuję teraz od swoich poglądów, to czysta logika.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#6 2008-11-19 18:23:33

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

Ale trzeba też rozumieć pod jakim względem i dlaczego Polacy są dla mnie najważniejsi. Co już tłumaczyłam i w końcu mnie zrozumiałaś


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#7 2008-11-19 21:39:48

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

Wiem o co ci chodzi, ale przedstawiłaś to tak, że zabrzmiało to jak samo-sobie-zaprzeczanie.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#8 2008-11-22 21:59:07

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

Oj wiem wiem... Bo ciężko jest to wytłumaczyć bez przykładu.


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#9 2008-11-26 21:05:37

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

Osobiście uważam, że wszyscy ludzie są równi, a dokładniej to człowieka poznaje się nie po tym kim jest i co ma, ale po tym czym dzieli się z innymi.

A na gadu-gadu masz status: "Wszyscy ludzie są równi... Oprócz Niemców, Rosjan i emo".

To już na pewno jest samo-sobie-zaprzeczanie. Bo o ile emo człowiek staje się dobrowolnie, to na narodowość nie ma wpływu. Mówisz trochę jak Hitler. Albo jak Kościół Katolicki: 'Bóg kocha wszystkich oprócz Żydów, Muzułmanów, Homoseksualistów, Ateistów, Komunistów etc.'

Trochę konsekwencji, panno Katarzyno.
Albo wszyscy równi albo nie.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#10 2008-11-28 21:49:42

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

Chcę zaznaczyć, że mój opis na gg jest w cudzysłowie, co jawnie wskazuje na cytat Gdyby to było moje stwierdzenie, na pewno nie opatrzyłabym je w te "kreseczki". Do tego stwierdzenia doszłam razem z paroma osobami z mojej klasy... Cóż - humanistą-historyką ciężko jest lubić Niemców i Rosjan, gdy pamiętają, co wydarzyło się w przeszłości. Poeci też nawoływali do walki z naszymi okupantami i mówili, że mamy ich nie lubić. Czy też byli rasistami? Może po prostu żyję z zacofaną naturą Polaka wyzwolonego spod okupacji? Nie wiem, jak u Ciebie, ale u mnie w okolicy akurat przykładali największą wagę do nauki historii, gdy chodziło o Polskę, a miłości do narodu uczyli od samego początku. Jakby bandyta bił Ci matkę, kochałabyś go za to? Albo pokochała po paru latach? Dlaczego mam kochać kogoś, kto "pobił" mi Polskę?


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#11 2008-11-28 22:33:43

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

Ci co 'pobili' ci Polskę nie żyją lub są zupełnie starzy, zgrzybiali i schorowani. A obarczanie ludzi winami ich przodków? To chore. Nie odpowiadam za to, co czynił mój dziadek, wujek, ojciec. Nienawidząc Rosjan i Niemców nienawidzisz ich za to, że urodzili się w nieodpowiednim kraju. Tak jak rasiści nienawidzą czarnoskórych tylko dlatego, że są czarnoskórzy. Takie uogólnianie to cholernie krzywdząca rzecz świadcząca o cholernie ograniczonym punkcie widzenia. Czytałam kiedyś książkę o ludziach wychowanych w czasach świetności Hitlera - Hitlerjugend i te sprawy. Karmiony tak sprawną propagandą młody umysł łatwo daje się omamić. Nie ich wina, że urodzili się wtedy i wtedy. Obarczaj winą Hitlera, obarczaj winą Stalina, obarczaj winą ich współpracowników... Ale co masz do zwykłej, szarej ludności cywilnej?... Tylko ich narodowość, a dla mnie to żaden argument.

Humanizm uznaje człowieka za najwyższą wartość, podkreśla jego ważność i godność, prawda? Jaka więc z ciebie humanistka, skoro godność Niemców i Rosjan depczesz powołując się na przeszłość? Było, minęło - teraz jest teraz. I zamiast pogłębiać stare urazy można by spróbować budować kontakty od nowa - bez zbędnych uprzedzeń.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#12 2008-11-30 20:42:22

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

Dajmy przykład... sąsiad zabija Ci matkę, cały czas patrzysz na jego syna, córkę w ten sam sposób? Nie przestajesz się z nimi kolegować? Nie masz do nich żalu, że to był ich ojciec? Jeżeli odpowiesz mi, że nie, bo to nie ich wina, że mieli takiego ojca, to naprawdę - nie uwierzę Ci, bo ja bym już nie potrafiła im spojrzeć w oczy! Nie potrafiłabym tak samo z nimi rozmawiać. Niby nic nie zrobili, ale jednak żal pozostaje!
Rasiści nienawidzą czarnych, tylko dlatego, że są czarni. Ja nie lubię Niemców i Rosjan, nie za to kim są, lecz za to, co ich przodkowie zrobili moim przodkom!


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#13 2008-12-01 09:36:36

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

W takim razie mi nie wierz, ale jestem w dobrych stosunkach z osobami, których rodzina zrobiła kiedyś coś złego mojej rodzinie. I odwrotnie nie znoszę niektórych, chociaż moją rodziną są.

Rasiści nienawidzą czarnych, tylko dlatego, że są czarni. Ja nie lubię Niemców i Rosjan, nie za to kim są, lecz za to, co ich przodkowie zrobili moim przodkom!

Ergo nienawidzisz ich za to, że są synami i córkami swoich rodziców, ergo nienawidzisz ich za to, kim są!
To to samo, tylko ciąg myślowy trochę dłuższy.
Nazwa inna, a sens taki sam.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#14 2008-12-01 22:55:07

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

A skąd mam mieć pewność, że owi synkowie i córeczki nie odziedziczyli po swoich przodkach skłonności do podboju świata? Ja odziedziczyłam skłonność do obrony ojczyzny i za nic w świecie nie umiem się jej wyzbyć. W sumie nawet nie chcę. W każdym razie są cechy narodowe, które po prostu się ma - każdy Polak na wszystko narzeka (są wyjątki potwierdzające regułę), każdy Niemiec od dziecka chce rządzić.

EDIT: Jeśli kiedyś zamiast Niemców na Polskę napadli Japońce - nienawidziłabym Japończyków mimo że świetne mangi rysują. Tu nie ma nigdzie podłoża rasowego lub narodowościowego. Nie obchodzi mnie, że on nazywa się Niemiec, mógłby się nawet Francuz nazywać - jeżeli jego przodek uderzył naszego, ja "uderzę go"!


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#15 2008-12-07 15:37:50

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Doktryna polityczna, światopogląd, prąd myślowy...

Widzę,że ta dyskusja nie ma sensu. Tylko przedstawię ci taką drabinkę, którą często przytacza moja polonistka.

Najpierw jest ksenofobia.
Gorszy jest szowinizm.
A na końcu jest nacjonalizm.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.teamofshadow.pun.pl www.czarni-rycerze.pun.pl www.strzelnicabydgoszcz.pun.pl www.polskiziomserwer.pun.pl www.straznicyasgaardu.pun.pl