#16 2008-11-01 16:55:45

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Pytania dotyczące opowiadań

Ja tam wolę Jaspera. On taki mniej ckliwy jest. A Edward (abstrahując od wampiryzmu, odgryzania głów etc.) to jak dla mnie trochę takie ciepłe kluchy (nie zabijaj!). Poza tym Jasper to blondyn, co z góry stawia go na wygranej pozycji. Chociaż gdybym takiego Edwarda spotkała to nie pogardziłabym, przyznam ;p


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#17 2008-11-03 21:47:42

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Pytania dotyczące opowiadań

Ale musisz wziąć pod uwagę, że Edward wychowywał się w początkach XX wieku i po przemianie w wampira od razu był wychowywany, żeby nie krzywdzić ludzi. Jasper później dołączył się do rodziny i (nie wiem ile części ksiazki przeczytałaś... jeżeli nie czytałaś jeszcze "Zaćmienia" to chyba lepiej będzie jak nie przeczytasz tego co jest napisane dalej ) już miał na swoim koncie walki z nowonarodzonymi i trochę ludzi zabitych, więc (że się tak wyrażę) miał swoją przeszłość. No i miał swoją Alice! Edward miał Bellę, więc musiał uważać, żeby jej nie skrzywdzić!


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#18 2008-11-03 23:12:36

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Pytania dotyczące opowiadań

Całą sagę przeczytałam zanim jeszcze zrobił się wokół niej taki szum. Powiem więcej, kiedy czytałam 'Zmierzch' większość społeczeństwa nie znała tej książki, nikt nie myślał o ekranizacji, a 'Księżyc w nowiu' był nowością wydawniczą ;p

Wiem, że wychowanie robi swoje. Ale Edward jest tak idealny, że aż nudny. Papierowy. Jeśli wiesz co mam na myśli.

Tak aporopo tematu, polecam opowiadanie poniżej. Edward potraktwany z dużym przymrużeniem oka, ale można się pośmiać. A co najważniejsze - doskonale widać to, co mi się w nim nie podoba. Proszę bardzo:
http://www.mirriel.ota.pl/forum/viewtop … =15&t=9009


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#19 2008-11-05 20:19:50

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Pytania dotyczące opowiadań

Zaraz przeczytam

A ja Ci muszę powiedzieć, że Edward wcale nie jest taki idealny jak się wydaje On zachowuje się tak dlatego, bo myśli, że jest zły i próbuje naprawić w sobie wszelkie zło. Po za tym bierze przykład z Carlisa, który jest dla niego ideałem. Targają nim sprzeczne emocje, bo z jednej strony chce mieć Belle tylko dla siebie, ale z drugiej strony chce się trzymać od niej jak najdalej. Myśli, że jest egoistą, ponieważ nie chce zostawić Belli w spokoju, więc próbuje to odbić na troszczeniu się o jej życie i bezpieczeństwo.
Po za tym były też momenty, gdzie miał durne urojenia odnośnie Jacoba. Zabraniał Belli spotykać się z jej najlepszym przyjacielem!
Naprawdę uważasz, że był taki idealny? Jakbyś się czuła, gdyby chłopak zabronił Ci spotykać się z kumplem, którego znasz od dziecka?


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#20 2008-11-07 20:32:51

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Pytania dotyczące opowiadań

Co nie zmienia faktu, że oprócz swoich urojeń nie ma absolutnych, zwykłych wad. Zaakceptuję nieskazitelny wygląd. Ale czy nie mógłby czasem zrobić czegoś złego? Złego z premedytacją oczywiście. Każdy ma wady. A on oprócz obsesji na punkcie Belli i przekonaniu o własnej beznadziejności nie ma żadnej. Obydwie są urojone, więc zostaje okrągłe zero.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#21 2008-11-10 13:34:12

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Pytania dotyczące opowiadań

Musisz zauważyć, że on ma ponad 100 lat i wiele w życiu złego zrobił. On stara się być jak najlepszy, ponieważ uważa, że samo to, że jest wampirem, jest złe i skazuje go na wieczne potępienie
Czy on naprawdę nie jest taki zły... całą lekcję biologii, gdy pierwszy raz spotkał Belle, zastanawiał się jak ją zabić Po za tym podglądanie kogoś w nocy może być uznane za wadę przez niektórych


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#22 2008-11-11 13:25:11

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Pytania dotyczące opowiadań

Co on takiego złego w tym swoim życiu zrobił, co?

Moim zdaniem chłopak powinien iść do psychologa bo ma straszne problemy z samoakceptacją.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#23 2008-11-12 17:56:03

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Pytania dotyczące opowiadań

A zabijanie ludzi? Bo trochę ich pozabijał. Co z tego, że zabijał tylko tych złych? Dla mnie zabójstwo jest złem samym w sobie, bez względu na to, kogo się zabija.
Po za tym wcale się nie dziwię, że strasznie martwił się o Belle, skoro było wyjątkowo wiele sytuacji, w których mogła zginąć. Edward był przekonany, że jeden jego fałszywy ruch, raz przestanie uważać i może przypadkiem zabić Belle. I trzeba przyznać, że miał rację.


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#24 2008-11-14 23:44:55

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Pytania dotyczące opowiadań

Ale zabijał dla pożywienia, tak? To tak jak ludzie zabijający świnie.
Chyba że liczysz odgryzanie głów innym wampirom. Ale to był określiła jako obronę.

Dla mnie on i tak jest kryształowy i... nudny.
Nie wiem co musiałoby się stać, żebym zmieniła zdanie.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#25 2008-11-15 21:13:41

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Pytania dotyczące opowiadań

Hmmm... może przeczytanie pewnego fanficka, w którym Edziu jest ukazany jako władczy tyran, gdzie zawsze musi być wszystko po jego myśli?

A czytałaś Midnight Sun?


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#26 2008-11-16 19:03:00

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Pytania dotyczące opowiadań

Tylko pierwszy rozdział gdzieś tam.
Że jej krew go kusiła, planował rzucenie się na nią etc.

Ale to element wampirzej natury, a nie wada Edwarda jako jednostki.
To tak gdyby za moją wadę uznać to, że rosną mi włosy na nogach. To normalne dla mojej rasy i koniec. Nie mogę tego rozpatrywać pod kątem indywidualnych niedociągnięć, braków.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#27 2008-11-17 17:45:56

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Pytania dotyczące opowiadań

Według mnie wadą Edwarda jest niska samoocena!


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#28 2008-11-17 20:04:35

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Pytania dotyczące opowiadań

Lepsza niska samoocena niż megalomania.

Gdyby był narcyzem miałby chociaż jedną wadę!...

Ja wiem, że bohater pozytywny z definicji nie może być mrocznym sukinsynem (a ja takich kocham. Patrz Severus S. albo Lucjusz M. albo Tom R.), ale namiastka zimnego drania by mnie zadowoliła. Akurat tyle ile u Jaspera ;p;p;p


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#29 2008-11-18 17:52:27

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Pytania dotyczące opowiadań

Jasper i Emmet są fajni pod tym względem Emmeta chyba jednak lubię bardziej Jasper wydał mi się zbyt poważny przed walką z nowonarodzonymi


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#30 2008-11-18 21:21:39

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Pytania dotyczące opowiadań

Emmet jest dla mnie takim misiakiem. O ile wampira można nazwać misiakiem, oczywiście ;p


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.polskiziomserwer.pun.pl www.czarni-rycerze.pun.pl www.strzelnicabydgoszcz.pun.pl www.straznicyasgaardu.pun.pl www.wesele.pun.pl