#76 2008-03-04 10:04:18

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Horrory są świetne

Ale te zdjęcia podświadomie lokują się w naszej psychice.
Nawet jeśli postać wyobrażamy sobie inaczej, to i tak jest to wizja wypaczona przez zdjęcia.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#77 2008-03-06 21:50:38

Nati

Młody pisarz

Zarejestrowany: 2008-02-28
Posty: 55
Punktów :   

Re: Horrory są świetne

A jeżeli olejemy zdjęcia? Znaczy... nie będziemy zwracać na nie uwagi?

Offline

 

#78 2008-03-11 18:32:57

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Horrory są świetne

To i tak jak natrętne mole będą się nam pchać przed nos po każdym załadowaniu strony.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#79 2008-10-22 22:34:51

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Horrory są świetne

W takim razie adaptacji i ekranizacji książek też nie powinno być... bo potem już zawsze bohater będzie kojarzył się z aktorem


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#80 2008-10-27 23:10:13

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Horrory są świetne

Ale to coś zupełnie innego. Bo film jest osobnym dziełem sztuki. Każdy sobie rzepkę skrobie. Poza tym czytelnik nie musi być kinomanem, nie musi oglądać filmu. A kiedy wchodzę na bloga to nie mogę nie zauważyć szablonu.

Chociaż swoją drogą przyznam, że nie jestem fanką ekranizacji, ale to z zupełnie innych powodów.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#81 2008-10-28 18:27:46

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Horrory są świetne

a można wiedzieć z jakich?
niektóre powieści lubię obejrzeć na ekranie


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#82 2008-10-28 21:04:27

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Horrory są świetne

Z takich, że często (choć nie zawsze) adaptację z książką łączy tylko tytuł. Reżyser wypacza wizję autora książki zastępując ją swoimi, nie raz beznadziejnymi, pomysłami. Nastrój towarzyszący przy czytaniu pryska jak bańka mydlana. Coś, co miało być ekranizacją staje się parodią i to w bardzo złym smaku. Ze świetnej książki czyni tragiczny film. A przecież nie o to chodzi! Adaptacja ma być ostatecznym podkreśleniem wartości tekstu, a nie jego krzywym odbiciem.

Przykładem może być oklepany "Harry Potter".


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#83 2008-10-30 21:06:07

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Horrory są świetne

Czasami jednak wychodzi adaptacja całkiem na poziomie...
Co do Harrego Pottera, to muszę powiedzieć, że za książką też nie przepadam Znaczy... powinnam inaczej to powiedzieć. Jak ją czytałam, to oderwać się nie mogłam, bo jak najszybciej chciałam wiedzieć jak się skończy. I fajnie się czytało, książka nie nudziła, interesowała itp. Jednak tak naprawdę według mnie to nie jest bardzo dobra książka. Po w momencie, gdy jej dawno nie czytałam, nie tylko nie czuję potrzeby aby przeczytać ją jeszcze raz, ale również gdy o niej myślę, to coraz bardziej jestem przekonana, że to nie dla mnie. Nie umiem tego wytłumaczyć. Jeden raz przeczytać - okay. Więcej razy to już nie to samo...
Ale wracając do adaptacji filmowych.
Każdy czyta książkę i widzi treść w niej zawartą na swój własny indywidualny sposób. Reżyser nakręci to tak jak widzi, aktor zagra swoje sceny, tak jak je będzie widział. To będzie mieszanka punktów widzenia, przy czym najbardziej podobne do wizji reżysera. Dlatego nie zawsze adaptacja musi nam się podobać. "O gustach się nie dyskutuje, bo albo się coś komuś podoba, albo nie ma gustu" (cytując mojego nauczyciela historii). W każdym razie to jest tak samo jak z książką. Nie każda książką będzie się każdemu podobać!


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#84 2008-11-01 17:08:59

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Horrory są świetne

Mimo wszystko większość adaptacji z jakimi się spotkałam była kreowana na Hollywoodzki hit, a ten blichtr odebrał filmowi wszystkie zalety, jakie miała książka.

Lubisz cytować swojego nauczyciela z historii.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#85 2008-11-03 21:32:44

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Horrory są świetne

Większość adaptacji filmowych rzeczywiście jest kreowana na światowy hit! Bo jak książką bestseler, to i film musi się ludziom podobać. I zazwyczaj właśnie dlatego to jest kicz. Ale jak moja mama z siostrą oglądały adaptacje książek jakieś tam pisarki (chyba Danielle Steel) to im się podobało. Ja się nie wypowiem odnoście akurat tych adaptacji, ponieważ książek tej autorki nie czytałam, a i adaptacji nie oglądałam. Ale wydaje mi się, że jeżeli adaptacja nie ma być wielkim hitem z założenia, to może naprawdę ładnie wyjść. Tylko trzeba skupić się na treści, a nie na pieniądzach.

A mój nauczyciel jest mądrym człowiekiem i wiele mądrych rzeczy mówi, więc dlatego lubię go cytować


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#86 2008-11-04 21:10:34

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Horrory są świetne

Powiedz to producentom nastawionym na zysk i milionom bezmózgiej populacji łykającej z uśmiechem na ustach taką bezsensowną, tandetną papkę.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#87 2008-11-05 20:53:56

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Horrory są świetne

Obejrzeć można, ale bez przesady... Chociaż "Harrego Pottera" można czasami obejrzeć jako kino dla leniwych.


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#88 2008-11-07 20:41:49

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Horrory są świetne

'harry'ego pottera' można obejrzeć, jeśli z nudów masz jeszcze do wyboru samobójstwo.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#89 2008-11-10 13:40:21

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Horrory są świetne

Oj nieprawda Jeżeli mam leżeć bezczynnie i nic po za tym nie robić, to już chyba wole pośmiać się z poczynań tego chłopczyka...

ostatnio moją główną rozrywką jest nabijanie się z filmów i pod czas oglądania "Koszmar minionego lata" ryczałam ze śmiechu, co mi się rzadko nawet na komediach zdarza


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#90 2008-11-11 13:15:43

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Horrory są świetne

W kwestii śmieszących mnie horrorów prym wiodą 'Zombie z Berkeley' i 'Piła'.
Ale mnie łatwo rozśmieszyć.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wesele.pun.pl www.straznicyasgaardu.pun.pl www.czarni-rycerze.pun.pl www.polskiziomserwer.pun.pl www.teamofshadow.pun.pl