#31 2008-09-01 14:21:57

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: WAKACJE

Ale ja przecież nigdzie nie powiedziałam, że Polacy tego nie robią. Nie spotkałam takiego przypadku w wykonaniu Polaków. Bo uwierz, że nawet jeżeli jakiś Polak się obijał o innych, to jeżeli przed nim stała grupka ludzi, to owszem ominie...


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#32 2008-09-03 19:38:04

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: WAKACJE

Nie każdy owszem ominie. Człowiek to człowiek, wszędzie są ludzie i parapety. W Polsce, tak jak w Niemczech, Kambodży i Kirgistanie są chamy i nic na to nie poradzisz.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#33 2008-09-25 20:09:39

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: WAKACJE

Byłam kiedyś na meczu Lech - Widzew. Razem z dziewczynami zajęłyśmy prawie całą drogę przez parking przy stadionie, tylko po to, żeby sprawdzić czy kibice Widzewa, którzy zmierzali w naszą stronę z naprzeciwka zejdą nam z drogi. Zeszli.
Ostatnio spotkałam pijanego łepka, który opowiadał swojemu kumplowi jak kogoś tam pobił, nie byłam za bardzo przekonana do stania obok niego, jednak tak się złożyło, że później miło rozmawialiśmy sobie i okazał się wyjątkowo kulturalną osobą... tylko trochę pijaną.
Polscy kibice to ci najlepsi na świecie!
A teraz odchodząc od tematu kibiców. Znam jeszcze wielu innych Polaków, którzy z reguły uchodzą za "chuliganów", a w sytuacji, która tego wymaga, potrafią się doskonale zachować, dlatego cały czas będę przekonana, że jakiś tam honor w swoich umysłach mamy i jakieś poczucie wartości tam jest.
I na szczęście nie miałam "przyjemności" spotkać Polaka, który kompletnie nie umie się zachować.


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#34 2008-09-30 21:38:02

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: WAKACJE

A więc trafiasz na samych dobrze wychowanych ludzi. Ja chama spotkałam niejednego. I byli różnych narodowości.

Zgodzę się, że każdy naród ma swoją mentalność, bo w końcu los inaczej doświadczył Polaków, a inaczej Argentyńczyków i inne wartości są w nas pielęgnowane, ale to nie stawia nas na pozycjach lepszy-gorszy.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#35 2008-10-01 20:15:19

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: WAKACJE

Ale ja nie mówię, że wszyscy Polacy są lepsi od wszystkich obcokrajowców. Miałam szczęście, że spotkałam inteligentnych Polaków i mniej inteligentnych obcokrajowców i coś mi w umyśle pozostało. Zapewne gdybym spotkała wychowanego Niemca, uważałabym ten naród za kulturalny (chociaż szczerze w to wątpię).
A Polaków zawsze będę traktować jako swoją rodzinę, rodaków, których zawsze będę bardziej "kochać" od ludzi innych narodowości. Jak będę miała kiedyś wybrać pomiędzy Polakiem i kimś innym, nie zdradzę swojego kraju. Mieszanka patriotyzmu i solidarnością narodową. Polak powinien się trzymać z Polakiem i powinniśmy sobie pomagać - zwłaszcza wśród obcokrajowców i za granicą.


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#36 2008-10-08 14:05:26

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: WAKACJE

Jak dla mnie to nacjonalizm, ale mniejsza z tym.
Ja zdania nie zmienię, ty zdania nie zmienisz. Ja pozostanę w swoim świecie, gdzie każdy jest człowiekiem w równym stopniu, a ty w swoim, gdzie Polacy są bez skazy a inni (zwłaszcza Niemcy) nie dorastają nam do pięt.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#37 2008-10-09 18:02:28

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: WAKACJE

Ja już się przyznałam, że jestem nacjonalistką
Nie uważam, że Polak jest bez skazy, czasami nam zdarzają się błędy i pomyłki. Jesteśmy tylko ludźmi. Ale jesteśmy też jednym narodem, jedną rodziną i powinniśmy trzymać się razem.
Wszyscy ludzie są równi - owszem. Ale bronić będę swoich!


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#38 2008-10-12 14:10:56

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: WAKACJE

Ja też będę bronić swoich.
Ludzkości.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#39 2008-10-14 22:42:12

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: WAKACJE

Ale jeżeli stanie na przeciw siebie Polak i Niemiec. To za kim staniesz?


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#40 2008-10-16 14:18:43

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: WAKACJE

Zależy od powodu, przez który by naprzeciw siebie stanęli.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#41 2008-10-22 22:18:44

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: WAKACJE

Dajmy na to...
wypadek samochodowy... Niemiec twierdzi, że wina Polaka... Polak twierdzi, że wina Niemca. Z obserwacji nie wiele można wywnioskować. Słuchasz wersji wydarzeń - obie w miarę wiarygodne. Kogo będzie Ci bardziej szkoda? Komu uwierzysz?

Inna sytuacja...
wypadek samochodowy... Niemiec i Polak mocno poszkodowani... dzwonisz po karetkę, ale wiesz, że ona i tak nie zdąży przyjechać wystarczająco szybko, żeby im pomóc. Musisz wybrać komu pomagasz. I tylko ten, któremu pomożesz ma szanse na przeżycie.

Dla mnie oba przypadki są oczywiste. Trochę nieczuła ta druga sytuacja, ale ja bym wiedziała komu pomóc.


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#42 2008-10-27 07:25:33

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: WAKACJE

A ja bym miała poważny moralny dylemat i nie wiem kogo bym wybrała.
Pewnie próbowałabym oszacować, który ma szanse na przeżycie, podbiegłabym do tego który jest bliżej, nie wiem. Ale w takich przypadkach narodowość zupełne traci znaczenie.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#43 2008-10-28 18:47:58

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: WAKACJE

Przez te Twoje zastanawianie się obaj by zginęli! Ja bym miała poważny dylemat przed robieniem Niemcowi usta-usta. W ostateczności - rozumiem. Ale jeżeli mogę wybrać Polaka... nie ma problemu, niech rodak żyje! A Niemcowi jak zdążę pomóc, to będzie mógł być szczęśliwy.


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#44 2008-10-28 20:37:24

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: WAKACJE

Nie zginęliby, uwierz. Przecież nie stałabym tam przez dziesięć godzin, tylko dwie minuty. Czytanie rejestracji i upewnianie się, że Niemiec to Niemiec, a Polak to Polak zajęłoby mi stokroć więcej czasu.

A usta-usta? Odbiegnę trochę od tematu wypadku, ale Niemcy też mogą być całkiem apetyczni. Niejednemu aż by się chciało usta-usta zrobić ;p


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#45 2008-10-30 21:24:32

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: WAKACJE

Jeżeli oboje by nie oddychali, to prawdopodobnie oboje by nie przeżyli. Dwie minuty bez tlenu, to trochę dużo jak na ludzki organizm. A upewniać bym się wcale nie musiała przez czytanie rejestracji - chociaż jedno spojrzenie i wiem, bo na rejestracjach akurat jakieś pojęcie mam - możliwe nawet, że większe niż na samej pierwszej pomocy, nie wiem, bo jak w szkole mieliśmy jednogodzinny kurs, to grałam poszkodowanego
W każdym razie - rodaków na odległość idzie poznać


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.strzelnicabydgoszcz.pun.pl www.polskiziomserwer.pun.pl www.straznicyasgaardu.pun.pl www.teamofshadow.pun.pl www.wesele.pun.pl