#1 2008-11-15 21:25:52

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Alternatywna historia Polski i Polaków

Historia Polski... pewnie dlatego, że jestem na profilu humanistycznym i rozszerzam historię. No i może dlatego, że lubię historię Polski. Ta jest w "lekko" innej wersji, więc nawet nie próbuj się z niej uczyć :P Chociaż oczywiście niektóre fakty są takie same... lub lekko zmienione.
Opowiadanie w wersji opowieści dziadka Konstantego, ponieważ wiadomo, że dziadkowie wiedzą wiele rzeczy (niektóre sami przeżyli) z historii i uchodzą za tych mądrych. Dlaczego Konstanty? No bo jakieś imię dziadek musi mieć.
No to zaczynamy.

--------------------Opowieść dziadka Konstantego--------------------




Dawno, dawno temu, w odległej galaktyce.... wróć... Dawno, dawno temu, gdzieś w przestrzeni kosmicznej istniała pewna rasa, która od rasy ludzkiej różniła się tylko zaawansowaniem technologicznym. W każdym razie, oni kiedyś tam żyli i żyją zapewne do teraz.
Oczywiście taka dobrze rozwinięta cywilizacja nudziłaby się na swojej planecie, więc postanowili pozwiedzać trochę wszechświata. I tak latali po tej przestrzeni kosmicznej, zwiedzali różne planety i rozszerzali swoją wiedzę na temat istot z innych planet. Jednak najbardziej w tej całej historii interesuję nasz jeden mały statek, na którym znajdowało się mniej więcej około dwudziesty tych miłych stworów. Otóż ten statek latając po przestrzeni kosmicznej, nie zauważył wielkiego niebezpieczeństwa, jak były zmierzające w ich kierunku meteoryty. Jeden taki meteoryt uderzył w statek naszych kosmitów i rozbili się oni na Ziemi. Z racji, że statek cały został zniszczony, nie mieli jak wrócić do swoich. Poinformować też ich nie było jak, ponieważ zasięg, który wytwarzał ich statek, nie sięgał tak daleko. Postanowili zamieszkać na Ziemi i trzeba przyznać, że bardzo dobrze sobie radzili.
Zwiedzając Ziemię dotarli do Egiptu. Spotkali tam faraona, który zastanawiał się, co zrobić, żeby w przyszłości wszyscy o nim mówili, żeby zachwycali się jego pomysłem i inteligencją. Nasi przodkowie, pierwsi Polacy, nie zastanawiali się długo. Od razu do głowy przyszły im piramidy. Tylko jak tu wytłumaczyć faraonowi, co to są te piramidy. To tak samo, jakbyśmy starożytnym grekom kazali z Aten zadzwonić do Sparty. No nie da się! Więc postanowili pokierować budową pierwszej piramidy i nauczyć Egipcjan jak to się robi. Po skończonej robocie, ruszyli daje. Oczywiście Egipcjanie chcieli ich zatrzymać, jednak Polacy wytłumaczyli im, że jest jeszcze wiele do zrobienia na tym świecie.
Następnym razem widziano Polaków w Chinach. Szy Huang-Ti rządził sobie dobrze swoim państwem, jednak widząc Polaków strasznie się zdziwił. Wytłumaczyli im Polacy, że przecież sami na świecie nie są. Dali im też do zrozumienia, że jeżeli nie chcą zostać podbici przez inne narody i cywilizacja, to powinni coś z tym fantem zrobić. Oczywiście Huang-Ti nie miał zielonego pomysłu, co mógłby zrobić, dlatego Polacy zaoferowali swoją pomoc. Poprosili o żwir i glinę oraz kamienie i cegły, i wybudowali im wielki mur z gliny i żwiru, natomiast kamieni i cegieł użyli do obłożenia go z zewnątrz. Cała budowa 6300 km muru trwała około dwóch tygodni w wykonaniu Polaków, jednak z racji, że mogłoby to wydać się dziwne w późniejszym czasie, powiedzieli władcy, że jakby co to mur był budowany 2 tysiące lat i budowali go niewolnicy i żołnierze.
W końcu jednak Polacy dotarli do miejsca nad morzem przy wielkich rzekach i postanowili tam zamieszkać. I właśnie tam powstała Polska.
Jednak nasi przodkowie z kosmosu nie przestawali nas szukać. Po kilku tysiącach lat przylecieli na Ziemię. Jednak wtedy któreś tam pokolenie z kolei nie wiele wiedziało o swoim pochodzeniu, a kosmici, których zauważyli wydali im się dziwni. Za nic w świecie nie chcieli polecieć z nimi. Kosmici nie chcieli się z nami kłócić i zabierać nas siłą, dlatego postanowili, że zostaniemy na Ziemi, a oni od czasu do czasu przylecą i jakby co to pomogą nam w potrzebie.
I rzeczywiście pomogli.
Bitwa pod Grunwaldem. Jagiełło ze swoim wojskiem obserwuje wojska krzyżackie. "Przegramy" - myśli - "może i nas jest więcej, ale oni mają taki sprzęt, że jeden z nich, zabije dziesięciu naszych i nawet się nie zmęczy". I wtedy do naszego króla przyszedł kosmita i mówi do niego: "Ty się Jagiełło nawet nie przejmuj, schowajcie się wszyscy w lesie, a my krzyżakom takie słoneczko zrobimy, że z wyczerpania zaczną padać jak muchy". No to Jagiełło przystał na radę przyjaciela i razem z wojskiem udał się do lasu. Kosmici nie skłamali i przygrzali promieniami ze swojego statku, a gdy krzyżacy zaczęli padać, Jagiełło krzyknął "TERAZ!" i wszyscy ruszyli do ataku. I wygraliśmy!
W potopie szwedzkim oblężenie Jasnej Góry. Atakują nas ze wszystkich stron, niby nie mamy żadnych szans. A jednak... jak to się stało, że klasztor nie zniknął z powierzchni ziemi i w ogóle nie został zniszczony w mniejszym czy większym stopniu? Otóż, Polacy zaczęli się modlić, żebyśmy obronną ręką wyszli z całej sytuacji. Oczywiście Matka Boska nie mogła zostawić swoich dzieci w potrzebie, więc dała znać naszym kolegą z kosmosu, którzy przylecieli i stworzyli ogromną tarczę nad Jasną Górą.
Teraz pewnie drogie dzieci, zastanawiacie się, dlaczego pod czas rozbiorów, pierwszej i drugiej wojny światowej, kosmici nie przyszli nam z pomocą. Otóż w tym czasie w przestrzeni kosmicznej rozgrywała się taka wojna, której my nawet nie potrafimy sobie wyobrazić. Całe szczęście, że nikt nie zwracał wtedy uwagi na taką małą ziemię, bo zmietli by nas, a planetę swoją uczynili.
Tyle na dzisiaj wnuczęta moje kochane, idźcie już spać, bo późno, a jeszcze kiedyś coś wam opowiem.
Dobranoc i niech wam się Wielcy Polacy przyśnią.

--------------------THE END--------------------




No liczę, że się spodobało. Może kiedyś napisze też inną historię opowiadaną przez dziadka Konstantego, nie wiadomo.


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#2 2008-11-16 18:57:55

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Alternatywna historia Polski i Polaków

naszym kolegą z kosmosu

Chyba kolegom.

dlaczego pod czas rozbiorów

A nie przypadkiem podczas?

Tyle odnośnie błędów, które zauważyłam. A co do tematyki... Znasz moje stanowisko w kwestii spraw narodowościowych. Dlatego tekst mi się nie podobał. Bo pokazuje, że jesteśmy inni, lepsi, mądrzejsi. Że jesteśmy nadludźmi. I nawet jeżeli to nie było twoim zamierzeniem, to odebrałam to jako nacjonalistyczną propagandę. Może wcale tak nie było, ale jestem okropnie przeczulona na tym punkcie. Wolałabym, gdyby dziadek Konstanty zajął się innymi opowiadaniami. Mogą być o Polsce i Polakach, ale niech nie będą o naszej wyższości. Bo co innego patriotyzm, co innego szowinizm, a co innego nacjonalizm.
Amen.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#3 2008-11-17 17:43:14

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Alternatywna historia Polski i Polaków

Rzeczywiście jesteś przeczulona na tym punkcie. I nawet się dobrze pobawić nie możesz przy opowieści dziadka Konstantego! Może gdybyś powalczyła o wolność Polski z Niemcami i Ruskimi to spojrzałabyś inaczej na to wszystko. Musisz nauczyć się nie brać wszystkie na poważnie i umieć bawić się różnymi kwestiami


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#4 2008-11-17 20:16:08

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Alternatywna historia Polski i Polaków

Ale żołnierze po stronie niemieckiej czy rosyjskiej nie musieli być do szpiku kości źli. Może wykonywali tylko rozkazy dowódców? Robili to, co według nich było słuszne - walczyli dla ojczyzny, tak jak Polacy. A może wcale nie chcieli wojny? Tylko karmieni ciągłą propagandą w końcu jej ulegli?

Każdy kij ma dwa końce, nie zapominaj o tym.
Nie można całego narodu obarczać winą za czyny jednego człowieka. Przecież nie każdy Niemiec w latach 30. był nazistą, nie każdy Rosjanin bolszewikiem. Tak jak nie każdy polak to alkoholik (a taki stereotyp krąży).


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#5 2008-11-18 18:00:03

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Alternatywna historia Polski i Polaków

A medal dwie strony

Nie mówię, że wszyscy Niemcy tacy byli, bo znam historię w których pomagali Polakom, ale musisz pamiętać, że każdy naród ma swój specyficzny sposób myślenia, swoją naturę, w której został wychowany itp. A skoro Niemcy obchodzą urodziny Hitlera jako święto narodowe i mają wtedy dzień wolny od szkoły, to jest dla mnie OGROMNĄ PRZESADĄ! Skoro oni dzisiaj jeszcze czczą tego zbrodniarza, to dlaczego mam uważać, że są tacy piękni i mili? Rozumiem, że nie każdy może chcieć go wspominać, ale w takiej mentalności zostają wychowywani od małego! Coś na przyszłość zostaje!
Ja zostałam wychowana w szanowaniu Polski i Polaków, od najmłodszych lat słuchałam opowieści o wojnach światowych, powstaniach wielkopolskich itp itd więc nauczyłam się kochać i szanować Polaków, i samo wpoiło mi się nienawidzić Niemców i Rosjan za przeszłość. Wychowania wiele robi!


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#6 2008-11-18 21:48:59

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Alternatywna historia Polski i Polaków

W takim razie wszyscy Polacy powinni być szowinistami, ksenofobami, megalomanami etc.
A nie są.
Wniosek nasuwa się taki, że jaka rodzina takie wychowanie.
Apropos Hitlera i jego idei.. Mało w Polsce skinheadów? Faszyści jak się patrzy.
Rasizm, ksenofobia, homofobia, seksizm, antysemityzm... W Polsce masz tego na pęczki. Polacy mogą, a inni nie?

Co do Hitlera... O ile się nie mylę to jest honorowym obywatelem jakichś polskich miast. Nie pamiętam dokładnie, ale na pewno jest taka sytuacja.

A co do 20 kwietnia... Z ciekawości przekopałam sieć. Niemcy nie mają wtedy dnia wolnego od pracy. Urodziny Hitlera nie są ich świętem narodowym.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#7 2008-11-19 18:30:47

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Alternatywna historia Polski i Polaków

Uczniowie na pewno nie idą wtedy do szkoły! Byłam kiedyś w Wilczym Szańcu i przy okazji nam przewodniczka wspomniała.

O honorowym obywatelstwie polskich miast nie słyszałam... aż mi się wierzyć nie chce.

Tylko wiesz skinheadzi i ta cała reszta sama poszła za tym kierunkiem myślenia i sama się na niego zgodziła. Oni są tak samo w Polsce, w Niemczech, w USA i innych krajach. Nie tylko w Polsce jest tego wiele.
Chodzi mi tutaj o wychowywanie w zamiłowaniu do Hitlera, co w Niemczech raczej istnieje przez ten wolny dzień.


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#8 2008-11-19 21:38:29

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Alternatywna historia Polski i Polaków

Pół sieci przekopałam i nigdzie nie znalazłam informacji o tym, że 20 kwietnia jest diem wolnym od pracy w Niemczech. Chyba, że jakaś Wielkanoc wypada czy coś.

Pójście samemu tym tokiem myślenia jest chyba gorsze niż bycie ofiarą propagandy, co?
Bo w pierwszym przypadku sam kształtujesz swoje poglądy, a w drugim są on u ciebie kształtowane od dziecka i potem przyjmują taką a nie inną formę. Ergo skin jest gorszy od Niemca.

Poza tym z iloma Niemcami - nazistami rozmawiałaś, że masz taką a nie inną opinię na ich temat?
Bo ja rozmawiałam z wieloma, a nazistą nie był żaden.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#9 2008-11-22 21:58:23

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Alternatywna historia Polski i Polaków

Mówię Ci, że tak powiedział nam przewodnik podczas zwiedzania głównej kwatery Hitlera - Wilczy Szaniec. Akurat była tam wycieczka z Niemiec, więc nam o tym wspomniał, a my wyjątkowo zainteresowani tymi przybyszami, których nikt z nas nie trawił, postanowiliśmy omijać ich z daleka.
Nie wiem, czy to jest dzień wolny od pracy, ale od szkoły na pewno!!!


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#10 2008-11-23 14:44:25

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Alternatywna historia Polski i Polaków

Jak wypada w soboty to wolny.

Może się mylę, ale naprawdę szukałam i nigdzie nie wspominają o tym, że t wolny dzień.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#11 2008-11-25 20:21:48

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Alternatywna historia Polski i Polaków

Może się wstydzą


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#12 2008-11-26 21:01:35

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Alternatywna historia Polski i Polaków

A może tego nie ma?...

Jeśli znalazłabym to na papierze - nie ma sprawy. A tak... Pani Przewodnik coś mogło się pomylić.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#13 2009-01-12 13:28:12

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Alternatywna historia Polski i Polaków

Hitler był honorowym obywatelem Gdańska jeszcze w listopadzie 2008. Jak jest w trzy miesiące później - nie jestem pewna, nie chcę wprowadzać cię w błąd.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#14 2009-01-12 17:21:38

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Alternatywna historia Polski i Polaków

Bo pewnie sam sobie to honorowe obywatelstwo kiedyś nadał! Pragnę przypomnieć, że Gdańsk był miastem wolnym pod patronatem Ligi Narodów, ale i tak większą władzę mieli Niemcy niż Polacy.
Jak już mówiłam sam sobie pewnie obywatelstwo nadał, a później Polacy mieli taki bałagan, że nawet tego nie zmienili.


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#15 2009-01-14 21:45:40

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Alternatywna historia Polski i Polaków

Nie zmienili przez sześćdziesiąt lat przez bałagan, cudnie.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.polskiziomserwer.pun.pl www.straznicyasgaardu.pun.pl www.wesele.pun.pl www.strzelnicabydgoszcz.pun.pl www.teamofshadow.pun.pl