#16 2008-01-11 22:08:29

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Wszystko ściągnięte z filmu.

Harry Potter - chłopak uczynny, który tyle razy złamał regulamin w Hogwarcie, że powinien ze sto razy zostać wywalony! On ledwo przybył do Hogwartu i już zaczął łamać regulamin, więc tak do końca super dobry nie jest.


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#17 2008-01-12 11:08:38

Tajemnicza Nieznajoma

Pisarz

4303936
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2007-10-10
Posty: 169
Punktów :   
WWW

Re: Wszystko ściągnięte z filmu.

Właśnie. Nikt nie jest idealny...


Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje...

Offline

 

#18 2008-01-12 13:24:22

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Wszystko ściągnięte z filmu.

Wszystko robił w dobrych intencjach. Zauważ, że był ciekawym świata altruistą.

Inny przykład, film 'Szkoła uczuć' na podstawie książki Nicholasa Sparksa. Główna bohaterka to dewotka jakich mało, która nie ma w sobie ani grama zła. A film powala na kolana chyba wszystkich, którzy go oglądali. (Odwołuje sie od ekranizacji, bo jest bardziej znana od książki o beznadziejnym tytule 'Jesienna miłość').

Ludzie są zepsuci i kiedy spotykają się z kimś dobrym podświadomie go podziwiają i są ciekawi skąd taka dobra dusza czerpie siły, aby być tym kim jest.

Ciekawy bohater nie musi być infantylną chłopczycą z ADHD.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#19 2008-01-12 15:13:03

Tajemnicza Nieznajoma

Pisarz

4303936
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2007-10-10
Posty: 169
Punktów :   
WWW

Re: Wszystko ściągnięte z filmu.

Wiem. Jednak czasami jest irytujące jak bohaterka robi wszystko dobrze. Przecież czasami musi popełnić jakieś błędy.
Oglądałam ,,Szkołę Uczuć''. Piękny film. Bohaterka również przypadła mi do gustu, ale jednak czegoś w niej mi brakowało.


Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje...

Offline

 

#20 2008-01-12 20:46:55

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Wszystko ściągnięte z filmu.

A mi w "Szkole uczuć" głównie do gustu przypadł chłopak znaczy jego charakter a nie, tak jak mówicie, główna bohaterka... gusta są różne...

a co do Harrego, to może i robił wszystko w dobrych intencjach, ale mimo to łamał regulamin. Chociaż jednak nie wszystko... bo przecież w drugiej części, na początku, wcale nie musiał z Ronem kraść samochodu, żeby dostać się do Hogwartu. Mogli przecież poprosić Rona ojca, żeby ich tam zabrał, wątpię, żeby odmówił.


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#21 2008-01-13 10:29:50

Tajemnicza Nieznajoma

Pisarz

4303936
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2007-10-10
Posty: 169
Punktów :   
WWW

Re: Wszystko ściągnięte z filmu.

Masz rację. Czyli mamy jego wadę. Czyli chłopak już nie jest taki idealny.


Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje...

Offline

 

#22 2008-01-13 17:17:16

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Wszystko ściągnięte z filmu.

Sugerujecie więc robienie wszystkiego na jedno kopyto...
Tak ja to odbieram, tzn. każda bohaterka, która nosi kiecki i jest miła dla ludzi z pewnością będzie nudna, za to dziewczyna w spodniach mająca cały świat w dupie to ideał.

Nigdzie nie napisałam, że bohater może być bez wad. Napisałam, że może być dobry, a to nie znaczy idealny i bez skazy. Nie popadajmy w marysuizm.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#23 2008-01-13 19:37:29

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Wszystko ściągnięte z filmu.

Ale ja nie mówię, że bohaterka miła i w kieckach musi być nuda! Chodzi mi o to, że po prostu nie przypominam sobie filmy lub książki, żebym czytała o takiej bohaterce lub bohaterze. Oczywiście można to napisać w sposób interesujący i nieprzewidywalny, jednak nigdy czegoś takiego nie czytałam, więc do końca przekonana nie jestem.


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#24 2008-01-14 12:02:25

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Wszystko ściągnięte z filmu.

Podawałam ci więc przykłady bohaterek dobrych i miłych. Jeśli mamy dalej podążać tym torem, to dajmy na to Hermionę. łamała regulamin, ale w głębi duszy tego nie popierała. I co, lubisz ją, prawda?


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#25 2008-01-14 14:39:22

Tajemnicza Nieznajoma

Pisarz

4303936
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2007-10-10
Posty: 169
Punktów :   
WWW

Re: Wszystko ściągnięte z filmu.

Nie, nie lubię. Ale ona mi nie przypadła do gustu i już !
Ja też nie uważam, iż dziewczyna miła musi być nudna. Chodziło mi tylko oto, iż irytuje mnie, gdy bohaterka jest zawsze miła. Przecież musi robić coś gorszego. Np. ta Hermiona. Wspomniałaś już, że łamała regulamin, a w głębi duszy żałowała. Ale ona juz ma jakąś wadę. Już nie jest taka idealna.


Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje...

Offline

 

#26 2008-01-14 14:51:54

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Wszystko ściągnięte z filmu.

Powiedziałam, żeby nie popadać w marysuizm. Bohaterka bez wad jest gorsza niż osiemdziesiąta siódma z kolei wiecznie uchachana chłopczyca.

A Chelsea powiedz mi, wolałabym czytać o dziewczynie, która jest miła i uprzejma dla wszystkich, zawsze ładnie ubrana, w sukience, czy raczej o takiej, która jest miła, ale jak się wkurzy to potrafi dopiec, ubiera się np. w jeansy, ale jak jej coś odpali to założy też sukienkę?

Chodziło mi głównie o tą wypowiedź. Nigdzie nie jest napisane, że pierwsza bohaterka nie ma wad, tylko że jest miła, uprzejma i nosi sukienki. Taka bohaterka może być ciekawa. I o tym cały czas mówię.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#27 2008-01-14 15:32:21

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Wszystko ściągnięte z filmu.

Ale ja nie uważam, że taka bohaterka musi być nudna... chodzi mi o to, że jeżeli mam cały czas czytać o dziewczynie, która jest dla wszystkich miła, nikogo nie obraża, mimo że w głębi duszy już ją wszystko skręca, żeby komuś wygarnąć, to o wiele bardziej lubię czytać o sobie szczerej, nie koniecznie chłopczycy... A dlaczego? Bo wtedy wiadomo, że będzie miała jakiś wrogów, a osoba, która jest dla wszystkich miła i zawsze im pomoże, zapewne jest też przez wszystkich lubiana - chociaż to nie zawsze...

A co do Hermiony, to ona była przemądrzała


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#28 2008-01-14 15:51:42

Tajemnicza Nieznajoma

Pisarz

4303936
Skąd: Wałbrzych
Zarejestrowany: 2007-10-10
Posty: 169
Punktów :   
WWW

Re: Wszystko ściągnięte z filmu.

To też.


Człowiek nie może żyć, nie wiedząc, po co żyje...

Offline

 

#29 2008-01-14 16:22:08

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Wszystko ściągnięte z filmu.

Ja odnosiłam się do twojej wypowiedzi, z której jasno wynikało, że wolisz chłopczycę (kawałek o spodniach) od miłej dziewoi. A ja chcę cię przekonać, że ta miła dziewoja (która też ma wady!) może być równie ciekawa, o ile nie ciekawsza. Bo ile czasu można czytać opowiadania, w których bohaterka wygląda jak sklonowana?


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#30 2008-01-15 16:18:58

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Wszystko ściągnięte z filmu.

ale ja wcale nie uważam, że opowiadanie o miłej dziewczynie musi być nudne... umiejętnie napisane wszystko będzie ciekawe... jednak zazwyczaj ludzie lubią czytać opowiadania, w których bohater lub bohaterka jest podobna do nich, a co za tym idzie zazwyczaj takie same lubią pisać... z powodu, że z niewyjaśnionych przyczyn większość dziewczyn wymyśliło sobie modę na bycie chłopczycą (nie chcę tu obrazić dziewczyn, które są takie, bo tak lubią i są takie od dawien dawna lub przerzuciły się na to ze swojego upodobania, a nie bycia modnym), dlatego też jest więcej takich opowiadań. Wiem, bo sama kiedyś upodobniałam bohaterki z sobą... teraz mam zamiar z tym skończyć, a właściwie mam taki zamiar od czasu gdy stwierdziłam, że to nudne i słabe... jednak stare opowiadania skończyć trzeba...


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.elzuzel.pun.pl www.e-rogow.pun.pl www.backstreetboyscorner.pun.pl www.blackcherry.pun.pl www.horse.pun.pl