#1 2007-09-02 17:09:51

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Jednolity strój dla uczniów...

Wiem, że temat oklepany i każdy ma go już dość, ale ja mam tendencję do użalania się nad sobą, kiedy jestem nie w sosie, więc mam prawo ponarzekać. A mianowicie, nasz Były Ukochany Minister Edukacji Roman G. wymyślił, żebyśmy do szkoły chodzili w mundurkach. Ponieważ tkwię jeszcze w gimnazjum pomysł mnie dotyczy i jestem z tego powodu niezadowolona. Zniosłabym sfilcowane kiecki i białe bluzki. Naprawdę. Przynajmniej nie miałabym dylematy z cyklu "w co sie ubrać"... Ale nie. U nas w szkole mundurkiem będzie granatowa kamizelka z czerwonym logo szkoły. I cholera ma mnie trafić. Bo zimą swetra pod to badziewie nie ubiorę, żeby mi ciepło było. Latem szmaty nie zdejmę i będę się męczyć w trzydziestu stopniach.

A wy, jeśli was to dotyczy, jakie macie mundurki?


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#2 2007-09-02 18:03:44

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Jednolity strój dla uczniów...

Mnie też to dotyczy, niestety... I zgadzam się, jakby to była jakieś kiecki i białe bluzki, dałoby się znieść. Ja natomiast mam dżinsową kamizelkę. Więc już siebie wyobrażam latem. Jedyne pocieszenie takie, że rękawy będą odpinane. Chociaż nasza klasa na ten pomysł [te kamizelki] zareagowała identycznie, czyli "będziemy mieli na czym siedzieć na dworze". Bo my uwielbiamy latem, za szkoła na trawce posiedzieć. Przynajmniej sobie spodni nie pobrudzimy.


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#3 2007-09-02 21:23:23

Gosiaczek:)

Pisarz

6625380
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 125
Punktów :   
WWW

Re: Jednolity strój dla uczniów...

Taaaa... wy już obie wiecie jakie macie mundurki, a u nas w szkole...... Nawet nie wiemy jaki projekt mundurka wybrało jakże wspaniale grono pedagogiczne... Nikt nie wie nic, a co najlepsze w szkole o mundurkach nikt nie mówi, że to zapłacić trzeba, że to przymiarki będą... no nic po prostu... może to i dobrze????


Odi te amo....

Offline

 

#4 2007-09-03 06:47:44

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Jednolity strój dla uczniów...

U nas o tym, żeby zapłacić też nic nie było. Jakie mundurki będziemy mieć, wiemy tylko dlatego, że się upominaliśmy, że chcemy wiedzieć. Przed wakacjami nas mierzyli, dodawali ok. 5 cm, bo "urośniemy przez wakacje". Tylko oczywiście, wszyscy urośniemy równo 5 cm i ani cm więcej, a nawet jakby ktoś chciał to nie może, bo się w mundurek nie zmieści.


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#5 2007-09-05 16:04:42

kora92

Pisarz

3277049
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2007-09-05
Posty: 176
Punktów :   
WWW

Re: Jednolity strój dla uczniów...

A u nas? Pff... to wygląda gorzej niż szmata więc Gosia cisz sie, że ich nie masz. To jest normalnie koszmar. Oczywiście, gdy wszyscy mówili, że mundurki wracają do szkół to sie cieszyłam. Mniejszy problem z ciuchami itd, ale ja miałam nadzieje, że to będzie jakoś normalnie wyglądało, a nie jakieś kamizelki w kolorku typu "stara babcia", no przepraszam bardzo.. To jest po prostu śmiech na sali. a Ty Kasia ciesz sie, że dodawali tylko 5 centymetrów... Bo moje "kochane" wdzianko wisi na mnie jak na wieszaku i wyglądam jeszcze komiczniej niż jakby to na mnie pasowało ...


-Książka może być ciekawa, interesująca, cudowna, fascynująca. I jaka jeszcze Czesiu?
-ZAJE*ISTA

Offline

 

#6 2007-09-05 17:32:55

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Jednolity strój dla uczniów...

Od nas zbierali miary w czerwcu. A jak urośniemy/przytyjemy/schudniemy/skurczymy się to nasz problem.


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#7 2007-09-05 20:33:09

kora92

Pisarz

3277049
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2007-09-05
Posty: 176
Punktów :   
WWW

Re: Jednolity strój dla uczniów...

No to ja sie chyba skurczyłam... Chociaż zdaniem wszystkich urosłam z czego jestem bardzo dumna, bo ze mnie bardzo niska osóbka jest


-Książka może być ciekawa, interesująca, cudowna, fascynująca. I jaka jeszcze Czesiu?
-ZAJE*ISTA

Offline

 

#8 2007-09-05 21:26:53

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Jednolity strój dla uczniów...

kora92 napisał:

A u nas? Pff... to wygląda gorzej niż szmata więc Gosia cisz sie, że ich nie masz. To jest normalnie koszmar. Oczywiście, gdy wszyscy mówili, że mundurki wracają do szkół to sie cieszyłam. Mniejszy problem z ciuchami itd, ale ja miałam nadzieje, że to będzie jakoś normalnie wyglądało, a nie jakieś kamizelki w kolorku typu "stara babcia", no przepraszam bardzo.. To jest po prostu śmiech na sali. a Ty Kasia ciesz sie, że dodawali tylko 5 centymetrów... Bo moje "kochane" wdzianko wisi na mnie jak na wieszaku i wyglądam jeszcze komiczniej niż jakby to na mnie pasowało ...

Jak nam powiedzieli, że będziemy mieli mundurki, to też wszyscy myśleliśmy, że to będzie coś normalnego, ale się pomyliliśmy. Te stroje mają tyle wspólnego z mundurkami, co ja z włoską baletnicą, no ale niech im będzie.
A nasza szkoła mundurki dostanie dopiero w październiku, więc jeszcze na żywo ich nie widziałam, ale wiem mniej więcej jak to ma wyglądać. Tylko po co mi na ostatni rok mundurek? Nie rozumiem. Nasi nauczyciele w szkole też tego nie rozumieją.


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#9 2007-09-06 16:29:46

Chelsea

Grafomanka z wyboru

4210476
Skąd: Zabrze
Zarejestrowany: 2007-08-27
Posty: 873
Punktów :   
WWW

Re: Jednolity strój dla uczniów...

My też mundurki mamy od października...

W szkole mojej kumpeli mundurki są od pierwszych klas. Ci, którzy chodzą do drugiej albo trzeciej mogą skończyć gimnazjum chodząc w normalnych strojach, a nie pseudomundurkwych kamizelach... W mojej szkole tam niestety się nie dzieje...


nie czyń drugiemu co tobie niemiłe
bo najpierw jesteśmy ludźmi
szkodzę sobie, ty też możesz

Offline

 

#10 2007-09-07 07:30:22

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Jednolity strój dla uczniów...

U mnie niestety też tak nie jest. A mogłoby tak być, bo po co ostatni rok w mundurkach kończyć. Ci co skończyli gimnazjum w tamtym roku mieli wielkie szczęście.


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#11 2007-09-07 15:18:42

kora92

Pisarz

3277049
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2007-09-05
Posty: 176
Punktów :   
WWW

Re: Jednolity strój dla uczniów...

No mieli i to wieeeelkie szczęście. Teraz jak do nas przychodzą [bo my niestety te ustrojstwo mamy już] to mówią: " Fajne macie żakieciki..."i sie normalnie z nas śmieją... Normalnie załamie sie kiedyś.. Ale i tak ja mam sie dobrze bo ostatni rok i potem może jakieś technikum, a tam zazwyczaj nie ma czegoś takiego. Współczuje tym co muszą to nosić dłużej niż rok;p Bo jak nie masz mundurka to o ile cię wpuszcza do szkoły, to lecisz pierwszy do odpowiedzi..


-Książka może być ciekawa, interesująca, cudowna, fascynująca. I jaka jeszcze Czesiu?
-ZAJE*ISTA

Offline

 

#12 2007-09-07 18:20:14

Gosiaczek:)

Pisarz

6625380
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 125
Punktów :   
WWW

Re: Jednolity strój dla uczniów...

No....  wiecie co stało się......... nasza "super" wychowawczyni na początku roku ogłosiła wszem i wobec, że mundurki będą i że projekt mundurka został wybrany przez rodziców....w czerwcu... szkoda tylko, ze moja mama nic o tym nie wiedziała i nadal nie wie... a żeby tego było mało to zapłacić za to trzeba zapłacić 55 zł.  Podobno maja to być kamizelki, a jak będzie zimno to do tego jeszcze bluza... ja już czuje, że będzie to jeden wielki szajs. Jedynym plusem jest to, że przymiarki są robione po wakacjach, a nie przed. no i to na tyle z tymi plusami


Odi te amo....

Offline

 

#13 2007-09-07 21:30:25

kora92

Pisarz

3277049
Skąd: Katowice
Zarejestrowany: 2007-09-05
Posty: 176
Punktów :   
WWW

Re: Jednolity strój dla uczniów...

Taa a u nas mówili rodzicom, że my wybraliśmy kolor, jak dla starych babek. A najlepsze jest to, że nikt tego nie widział, a rodzice wybrali granatowy. I oczywiście, żeby nie kłócić sie ze swoimi pociechami[] wybrali ten oto kolor ni to zielony ni to szary. Ja w tym niestety nie widze ŻADNYCH plusów. [40 zł za taką szmate, wy przynajmniej macie jakieś bluzy a my? Kamizelka, pod która nie możemy nosić bluz z kapturem lub w jakiś rzucających sie kolorach swetrów. Bosko po prostu:/]


Uch.. Nareszcie sie wyżaliłam, komuś kto o tych rzeczach nie wie


-Książka może być ciekawa, interesująca, cudowna, fascynująca. I jaka jeszcze Czesiu?
-ZAJE*ISTA

Offline

 

#14 2007-09-07 23:43:43

Kaska

Administrator

Zarejestrowany: 2007-08-09
Posty: 889
Punktów :   

Re: Jednolity strój dla uczniów...

Ja mam mundurek za 50 zł, ale nic nie muszę płacić Po prostu mamy w szkole dofinansowanie i niektórzy nie muszą nic płacić
A my się dowiedzieliśmy we wtorek, że do piątku musimy przynieść 50 zł na mundurek i ciekawe skąd my to mamy wziąć.


"Nie można pozwolić, aby 'wiecznie wczorajsi' zakłócili cud niemiecko-polskiego pojednania."
Gerhard Schroeder

Przepraszam, że jestem 'wiecznie wczorajsza'

Offline

 

#15 2007-09-08 11:23:58

Gosiaczek:)

Pisarz

6625380
Call me!
Skąd: Wrocław
Zarejestrowany: 2007-08-29
Posty: 125
Punktów :   
WWW

Re: Jednolity strój dla uczniów...

No to macie fajnie....  U nas tylko dofinansowanie jest jak na każdego członka w rodzinie dochód jest mniejszy niż 351 zł. Wtedy przysługuje mu dofinansowanie i stypendium, a jak jest większy to płać sobie sam...

Co do wypowiedzi kory92...- wy to już w ogóle macie do dupy (przepraszam za nieładne słownictwo).. że nie możecie mieć bluz z kapturem ani żadnych jaskrawych kolorów... U nasz jeszcze nie mówili o tym, co mamy nosić pod te głupie mundurki.

A moja koleżanka miała znowu tak, że jak czekali na przysłanie mundurków do szkoły, to przez ten czas mieli nosić białe bluzki i czarne spódnice.. spodnie... bez sensu... nie wiadomo po co...


Odi te amo....

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.sredniowiecze-rpg.pun.pl www.vae-victis.pun.pl www.vbc.pun.pl www.nowalia.pun.pl www.ninjaznaruto.pun.pl